Vítězem KLM v sezóně 2016/2017 se stala Světlá nad Sázavou.

V rozhodujícím pátém finálovém utkání zvítězila Světlá n.S. 4:1. Ve 3. i 4. utkání Kohouti odvrátili mečbol, ale nakonec se z titulu přece jen raduje HC Světlá nad Sázavou - blahopřejeme!

1. utkání: HC Kohouti Česká Třebová - HC Světlá nad Sázavou 2:3, stav série 0:1

V čase 3:16 bylo skóre 0:3. Pak si domácí vyžádali oddechový čas a v čase 56:31 snížili na 2:3. Vyrovnat a vynutit si prodloužení se jim už ale nepodařilo. Utkání sledovalo 931 diváků!

2. utkání: HC Světlá nad Sázavou - HC Kohouti Česká Třebová 4:3, stav série 2:0

Ve vyrovnaném utkání hosté dvakrát vedli, ale nakonec se radovali domácí, kteří si připsali druhé finálové vítězství. V neděli tak budou mít první mečbol. Na ZS do Světlé dorazilo 552 diváků.

3. utkání: HC Kohouti Česká Třebová - HC Světlá nad Sázavou 8:6, stav série 1:2

Kohouti prohrávali ještě ve 44. minutě 3:5, pak ale čtyřmi góly v řadě skóre otočili a přes závěrečnou power play hostí vítězství uhájili. Snížili stav série na 1:2 a finále tak bude pokračovat ve středu ve Světlé nad Sázavou.

4. utkání: HC Světlá nad Sázavou - HC Kohouti Česká Třebová 1:2 p, stav série 2:2

Tetokrát se oba týmy více zaměřily na obranu  a tak padlo málo gólů, z nichž ten rozhodující v samém závěru prodloužení. Kohouti odvrátili i druhý mečbol a srovnali stav série. O titulu se rozhodne v neděli v České Třebové.

5. utkání: HC Kohouti Česká Třebová - HC Světlá nad Sázavou 4:1, stav série 2:3

Před rekordní návštěvou (1.316 diváků) podlehli Kohouti na svém ledě hokejistům Světlé n.S. 1:4, v celé sérii pak 2:3 a obsadili konečné 2. místo. Přeborníkem kraje se stal Hokejový klub Světlá nad Sázavou.

o  3. místo

1. utkání:  HC Chrudim - HC Slovan Moravská Třebová 6:2

2. utkání : HC Slovan Moravská Třebová - Chrudim 4:3.

Při rovnosti bodů z obou utkání následovalo prodloužení, které rozhodnutí nepřineslo. V samostatných nájezdech byli úspěšnější hokejisté Moravské Třebové, kteří tak v letošní sezóně obsadili 3. místo, Chrudim skončila čtvrtá.